Ağ (Network) Çözümleri

Ağ (Network) Çözümleri

Uzman Teknik personelimiz ile Network uygulamalarında uçtan uca çözüm ve hizmet sunmaktadır. Uzman Teknik personel, düzenli olarak eğitimler almakta; bu sayede ürünler konusundaki bilgilerini sürekli güncel tutmaktadırlar. Uzman Teknik personelimiz ile yerel alan ağları (LAN), uzak alan ağları (WAN) projeleri, ses/data/video entegrasyonu, Kablolama ile ilgili keşif, proje uygulama, test ve sertifikalandırma hizmetlerini vermektedir.


Ses ve Video Aktarımı

İletişim ağları günümüzde veri iletişiminin yanında ses ve görüntünün aktarılması içinde kullanılmaktadır. Veri hatları üzerinden ses ve görüntü aktarılarak Video Konferans uygulamaları yapılabilmektedir. Yerel iletişim ağları için düşünülen IP protokolü üzerinden Video Konferans uygulamaları, Bu uygulamalara olan talebin artması ve geniş ağlarda bağlantı hızlarının iyileşmesi sayesinde, IP üzerinden Video Konferans, geniş alan ağlarında da kullanılabilir hale gelmiştir. Video konferans uygulamalarının artıları iş dünyasına aktarılarak verimlilik arttırılmakta, toplantı ve seyahat masraflardan ciddi tasarruf sağlanabilmektedir.

Voice / Data Entegrasyonu

Data hatlarından alınan verimi maksimum yapmak amacıyla, veri iletimi yapılan data hataları üzerinden IP paketleri ile ses iletiminin de yapılabilmesi mümkündür. Bu teknolojide üç farklı uygulama mevcuttur. Bu uygulamada kullanılan ürünler FXS, FXO, E&M kartlarıdır. Bu kartlarla telefon cihazı veya telefon santralinin portu doğrudan router’ın ses portuna takılır. Router içinde yapılan konfigürasyonla telefon cihazından veya santrale bağlı olan tüm dahili aboneler bu bağlantılar üzerinden diğer şubeleri arayabilir.

Yapısal Kablolama

Bir yerel alan ağı pasif ve aktif bileşenlerden oluşur. Pasif bileşenler, yapısal Kablolama bileşenleridir ve kablo, priz, patch kablo, patch panel gibi elemanlardan oluşur. Yapısal kablolamada bir bina içerisinde Kablolama gerektiren (data, ses, telefon, anons sistemleri, yangın alarmı, güvenlik vb.) tüm uygulamaların tek bir Kablolama sistemi üzerinden yapılması önerilmektedir. Yapısal Kablolama, kullanıcıların yer değiştirmeleri sonucu onlarca metre kablonun yeniden çekilme riskini ortadan kaldırır. Kampus ortamlarında mesafeden doğabilecek kısıtlamaları ortadan kaldırmak üzere Fiber optik Kablolama yapılır. Fiber optik Kablolama düşünülen haberleşme hızı ve maliyetlere bağlı olarak multimode veya singlemode fiber optik kablolar kullanılarak yapılmaktadır. Yapısal Kablolama sonucu elde edilen test raporları ve proje dokümantasyonları üretici firmaya gönderilerek sertifikalandırılır.

Uzak Ağ Çözümleri (WAN)

  • WAN ağlarının uygun teknolojilerin seçilerek (Metro Ethernet, Noktadan Noktaya G.SHDSL, Noktadan Noktaya ADSL, LL, FR, VPN, ISDN, vb.)planlanması ve kurulum hizmetleri.
  • Uzak Ofis Bağlantıları (Noktadan Noktaya & VPN) için Site to Site yada Client to Site VPN bağlantı altyapılarının kurulumu.
  • Kullanılacak teknolojilere uygun aktif ağ cihazlarının belirlenmesi.

Güvenlik Çözümleri (Network Security, Firewall)

  • Network güvenliği için gerekli altyapının planlanması, uygun cihaz seçimi, kurulum ve konfigürasyonu.
  • Internet Firewall ve UTM cihazlar ile entegrasyon.
  • Kurulan sistemlerin Bakım ve Onarım Hizmetlerinin verilmesi.

Wireless WiFi (Kablosuz Ağ) Çözümleri

  • Bina için Kablosuz ağ projelendirme, uygun cihaz seçimi, kurulumu ve konfigürasyonu
  • HP, Ubiquiti UniFi, Zyxel, Dlink vb. wireless cihazları satış, kurulum ve teknik destek hizmetleri

Şirketinizin tüm bt katmanlarının güvenliğini sağlamak için ağ, veri, platform ve uç nokta güvenliği gibi konularda siz müşterilerimize uçtan uca özel çözümler sunuyoruz. Deneyimli kadromuzun bilgilerinden yararlanarak daha güvenli IT süreçleri için bilgi kaybını minimum düzeye indirerek güvenlik çözümlerimiz ile olabilecek hata sayısını düşürerek maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.

Bu hizmetimizden faydalanmak istermiydiniz?

Şirketinizin tüm bt katmanlarının güvenliğini sağlamak için ağ, veri, platform ve uç nokta güvenliği gibi konularda siz müşterilerimize uçtan uca özel çözümler sunuyoruz. Deneyimli kadromuzun bilgilerinden yararlanarak daha güvenli IT süreçleri için bilgi kaybını minimum düzeye indirerek güvenlik çözümlerimiz ile olabilecek hata sayısını düşürerek maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.

Bize Ulaşın